Forte A4 to klasyczne kolumny podstawkowe posiadające wbudowany nowoczesny wzmacniacz stereofoniczny. W rezulacie dwie kolumny to cały, nowoczesny system audio do którego możemy łatwo przesyłać muzykę bezprzewodowo (poprzez Bluetooth) z telefonu, tabletu lub komputera.

Dodatkowe wejścia cyfrowe i analogowe pozwalają na podłączenie TV, gramofonu i np. konsoli do gier. Jak zwykle w przypadku sprzętu Argona, to wszystko ma doskonały stosunek jakości do ceny.

- Duński, minimalistyczny design
- Klasyczna, 2-drożna konstrukcja podstawkowa
- Obsługa Bluetooth AptX / AAC, 2 wejścia Toslink, 2 wejścia RCA
- Port USB dla podłączenia odbiornika Wi-Fi Google Chromecast
- Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (dla wkładek MM)
- Obsługa sygnału cyfrowego High-Res (do 96 kHz/24 bit)
- Wbudowany wzmacniacz 2x 80W pracujący w klasie D
- Aktywna zwrotnica i dedykowany procesor sygnału
- Wyjście regulowane do podłączenia subwoofera
- Dostępne w kolorze czarnym lub białym
- Mocowana magnetycznie maskownica
Forte A4 to nasze najlepsze kolumny - tylko w trochę bardziej kompaktowej formie. Wykorzystują wysokiej klasy przetworniki oraz zaawansowaną konstrukcję z aktywną zwrotnicą. Dzięki łącznej mocy 320W (4x 80W) potrafią stworzyć niesamowicie realistyczne muzyczne widowisko w każdym pokoju.

Bez względu na to co masz na swojej playliście, Forte A4 pomalują Twój pokój urzekającym obrazem muzycznym i to z taką dokładnością, że włos się jeży. Jeśli masz większy pokój, warto pomyśleć o modelu A5, które dzięki większym przetwornikom potrafią jeszcze więcej. Jeśli zaś szukasz większego uderzenia na basie, polecamy uzupełnić system o jeden z dedykowanych do muzyki subwooferów: Bass 8 lub Bass 10.

Jeśli szukasz pary nowych kolumn, z pewnością już zauważyłeś, że większość kolumn na rynku wygląda bardzo zwyczajnie i nudno. Forte natomiast wprowadzają świeży powiew do skostniałego świata hi-fi. Aluminiowe lub miedziowane detale wyglądają znakomicie a wysokiej klasy lakier sprawia, że wyglądają na znacznie droższe niż są w rzeczywistości.

Kolumny Forte A4 są wyjątkowo łatwe w codziennym korzystaniu dzięki wbudowanemu selektorowi źródeł. Wystarczy że włączysz TV, a kolumny się obudzą i zaczną grać. Jeśli posiadasz telewizor Sony lub Samsung, to będziesz dodatkowo mógł (lub mogła) sterować głośnością kolumn przy pomocy pilota od telewizora.

Aby stworzyć świetnie brzmiący system w bardzo przystępnej cenie, polecamy dodać gramofon TT2.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA
 
Głośnik wysokotonowy: 1"
Głośnik średnio-niskotonowy: 4"

Wzmacniacz: 4x 80W
Zwrotnica: Aktywna

Wejścia: Bluetooth, 2x Toslink, 1x RCA (para), 1x Phono MM, 1x USB

Wyjścia: Subwoofer (mono)
W komplecie: pilot IR, kabel zasilający, kabel głośnikowy (3.0 m)
Rozmiar: 145 x 240 x 190 mm
Waga: 7 kg